Sivu 1/1

WANTED: Uutistenkirjoittaja

ViestiLähetetty: 25 Tammi 2011, 14:37
Kirjoittaja Viitapiru


Starcraft2.fi:n 1-vuotis syntymäpäivä lähenee kevään saapuessa kylmään pohjolaan. Paljon on jo kerennyt tapahtumaan tuon kuluneen vuoden aikana ja suomalainen yhteisö on päässyt mukavaan alkuun, josta on hyvät näkymät jatkaa kohti tulevaa. Uusi vuosi tuo mukanaan muutoksia, joten olemme tehneet pieniä siivouksia henkilökunnan saralla.

Nyt olisi siis oiva mahdollisuus kantaa oma kortesi kekoon yhteisön hyväksi liittymällä ylläpidon riveihin. Haemme siis 1-2 aktiivista uutistenkirjoittajaa kuukauden koeajalle. Oletko mielestäsi hyvin perillä Starcraftiin liittyvissä asioissa? Olisitko valmis ylläpitämään Starcraft2.fi:n järjestämiä turnauksia? Osaat myös käyttää FTP:tä sekä irkkiä?

Jos vastasit ylläoleviin kysymyksiin kyllä, niin otappa yhteyttä minuun ircissä. Erityissijalla ovat tietysti henkilöt, joilta löytyy aikaisempaa näyttöä vastaavista hommista, mutta rohkeasti yhteyttä vaan, jos homma kiinnostaa. ;)

Re: WANTED: Uutistenkirjoittaja

ViestiLähetetty: 25 Tammi 2011, 21:39
Kirjoittaja PahaVaatturi
Minä kyllä kannustan ihmisiä tähän hommaan, jos vain aikaa ja tarmoa hoitaa homma kunnolla riittää. Itselläni on tullut täysi pimento Starren kanssa, joten päätin sitten siirtyä sivuun idlaamasta adminien seassa. Porukka on oikeasti hyvä ja fiksu, joten yhteistyön ei pitäisi olla ongelmallista. Katselmoidaan, josko intoa ja aikaa liikenisi jossain vaiheessa palata tämän pelin ja hienon yhteisön aktiiviseksi jäseneksi.

Re: WANTED: Uutistenkirjoittaja

ViestiLähetetty: 25 Tammi 2011, 23:17
Kirjoittaja Alter_ego-
kun olisi aikaa :(

Re: WANTED: Uutistenkirjoittaja

ViestiLähetetty: 25 Tammi 2011, 23:47
Kirjoittaja SebastianJSL
Henkilökohtaisesti olisi kyllä kokemusta vaikka millä mitalla foorumeiden ylläpitämisestä ja turnauksien järjestelystä, mm. olin clanBase admin jonkin aikaa ja sielä tuli noin 20 joukkueen turnee palkinnoilla pidettyä. FTP myös tuttu ja myöskin omia kotisivuja säädellyt parhaina aikoinani. Sääli vain että ei tosiaan ole aikaa tähän. Muutoin olisin ilomielin mukana!